Povrchové úpravy

POVRCHOVÉ OŠETŘENÍ PARKET

imgLAK

Nejrozšířenější způsob ošetření parket. Polomatný lak nanášený v 8mi vrstvách a tvrzený pomocí UV lamp velmi dobře uzavírá póry dřeva a představuje povrch odolný proti poškrábání. Tato povrchová úprava je velmi snadná na údržbu.

 

imgMATNÝ LAK

Výsledný efekt matného laku se podobá podmanivému povrchu přírodního dřeva. Odolnost i údržba jsou velmi podobné jako u polomatného laku.

 

imgMOŘENÍ

Představuje změnu základního barevného odstínu dřeva do požadované varianty při zachování přirozené kresby a struktury dřeva.

 

imgPŘÍRODNÍ OLEJ

Jedná o nesyntetickou variantu povrchového ošetření, které propůjčuje dřevinám vhodnou ochranu při zachování jeho přirozené krásy. Parkety jsou běžně ve výrobě ošetřeny pouze 1 ochranným nátěrem, proto je nutné po instalaci podlahu ještě ošetřit další vrstvou olejového nátěru.

V případě, že se jedná o povrchovou úpravu READY-MADE OIL (např. u dekoru LUGANO), není již třeba další nátěr. Tento typ ošetření se aplikuje ve výrobě u kartáčovaných povrchů.

 

BEZ POVRCHOVÉ ÚPRAVY

jemně přebroušený povrch vhodný pro každý typ povrchového ošetření (moření, lakování, olejování)

 

 

ÚPRAVA POVRCHU PARKET

imgKARTÁČOVÁNÍ

Povrch parkety je upravený pomocí speciálních kartáčů, které odstraní měkčí části dřeviny do přesně dané hloubky. Tato úprava zajistí nádherně přírodní, na omak strukturovaný povrch.

 

imgVIDITELNÉ SPRÁRY

Takzvaná V-spára se vytvoří sražením všech 4 hran parkety o 30o. Parkety jsou tak při složení podlahy do plochy touto spárou jasně vymezeny.

 

imgVYMÝVÁNÍ

Měkké části dřeviny jsou vyplněny bílou barvou pro vytvoření konečného efektu.